Sa ne cunoastem ! Noii inscrisi sunt rugati sa posteze in acest topic
  • Bine ai venit, Liviu ;)
  • Salut!Bogdan, 28 de ani, Iasi, posesor Skoda din 2007.Prima masina a fost un Mercedes, apoi un Audi si acum am evoluat.O SOT combi 1.9 Tdi/90 cp 4x4, 2002, 153k km.Super multumit de ea...incapatoare spatioasa pachet Elegance..oricum...astept sa vinez o SOT combi L&K.VA salut pe toti...care populati drumurile tari...cu masina cea mai desteapta..pentru romini...din toate punctele de vedere.
  • Salutare Skodistilor! ... Bogdan , bucuresti , tanar posesor Skoda Octavia 2.0 SLX 116 caluti (in plina putere) ... Masina o am de nici o luna si numai cuvinte de lauda am la adresa ei ! sper sa nu dezamageasca ! Respect Skoda!
  • Salutare...Silviu , ploiesti, 22 de ani, posesor de SOT 1.4 (mica ce-i drept) ,500km pana acum, multumit 100% de ea.
  • salutare silviu!si eu sunt tot ploiestean.bine ai venit printre noi!cum trag cei 75 de caluti?nu-s cam putini?
  • Danutz ... Buftea ... 20 ... SOT 1,9 TDI-PD (2008) ... Student la U.P.B. - Fac. Transporturi, Sectia Autovehicule-Rutiere !
  • IS 77 PHA trag destul de bine calutii ( mai greu intr-a intaia si a doua) dar merge bine.eu sunt multumit de ea;)
  • George Adrian, Tulcea, inginer, tatic si posesor de O 1 (2002) ,1.8 t ,4x4, L&K.
  • Calin, 19 ani, student la drept, Skoda Octavia 1 (nici mie nu imi place "Tour"), 1.9 TDI (90 CP) 2 ani permis.
  • cum ai tu frate de 2 ani permis daca ai 19 ani ???
  • :)) ... nu de alta dar chiar sunt curios !!!
  • poate omul e pe punctul de a implini 20 de ani si are permis de aproape 2 ani.

haideti sa n-o dam in off-topic.
  • Razvan,19 ani,joc fotbal,am o skoda octavia 1,6i -2004,multumit de masina...astept sa fac pasu' la 1,9 tdi;)) sal la toti "skodistii";))
  • Salut!Sunt Cristi,am 29 ani,permis din'97,posesor a unei "SOT"cu pachet sport,1.9tdi-pd,101cp,argintie,optionale :air bag-uri laterale,esp,pilot automat,climatronic,pachet drumuri si sunt mandru de ea.
  • bine ati venit si va asteptam la intalniri.
  • Salutari la toata lumea. Tocmai am intrat si sper ca ma primiti. Octavian, 37 ani, ing, actual posesor de ...alta masina, viitor posesor de Octavia Tour diesel
  • Catalin 35 ani din Galati, ec., SOT 1.9 TDI - 101CP - 2007 17000km pana acum- prima mea masina adevarata, as merge oriunde cu ea.
  • salut la toata lumea, ma numesc Bene Szabolcs ,am 26 de ani din Cluj Napoca ,ca profesie sunt mecanic auto si ma consider mare fan Skoda ,de curand am descoperit de acest site si ma bucur ca ma pot alatura voua.
    Am si eu o Skoda de 1.9 TDI-90CP-2001 si sunt super multumit de ea.
  • @BBB bine ai venit printre noi. Pentru ca esti un membru nou iti recomand urmatorul topic "Esti nou pe site? Primele lucruri pe care trebuie sa le faci", Al doilea topic recomandat este destinat celor din Cluj, te rog fa si acolo o scurta prezentare, iar mie sa-mi trimiti o adresa de mail, eventual id de mess sau numar de telefon sa te pot contacta mai usor cand organizam ceva in Cluj. Dupa ce te pot contacta ai un sticker din partea clubului si niste calendare.
  • Va salut domnilor. Sunt Dan Mihutiu din Deva, de curand posesorul unei Skoda Octavia 1,9 TDI (ALH) din 2001. Am dat intamplator de acest site si, sincer, ma bucur. Am aflat foarte multe despre aceasta masina si despre modul in care pot sa-i imbunatatesc performantele. M-ati pus pe ganduri cu scutul metalic asa ca... acum ma zdrobesc sa gasesc si eu unul sa-l montez. Sper sa ma primiti in grupul vostru si sa ma ajutati cu sfaturi, atunci cand e cazul. Ceau.
  • Ma numesc Gabriel URSAN, sunt din Galati, am 22 ani, am permis auto categoria B de 3 ani, sunt trainer intern in cadrul unei companii din Galati si intentionez sa imi achizitonez in viitorul cel mai apropiat o Skoda Octavia Tour Sport 1.9 TDI.
  • Ma numesc Godea Cristian am 21 de ani, sunt din Bacau, am permis de 3 ani 35000 de km, student la inginerie protectia mediului, viitor inginer, posed o Skoda Octavia 1,9 TDI (ALH) din 2006 90 cp. Sunt foarte multumit de ea de cum se comporta , de cum se aseazala drum, de consum (mai ales ca e pe diesel). Vreau sa aflu cum as putea sa-i imbunatatesc performantele. La ce service-uri sa ma duc? Poate ma ajutati cu sfaturi atunci cand va fi nevoie si sper sa ma primiti in grupul vostru. Bafta!
  • bine ai venit. mai sunt cativa membri din bacau. ia legatura poate faceti si voi o intalnire apoi sa facem una comuna.
  • salut, cosmin ma numesc si in 20 sept 2008 imi vine masina, octavia II motor de 1.6 FSI, 115 CP, varianta de echipare trend+cheie tip briceag, maxidot, scut motor, culoare rosu corida, abia apuc sa o conduc, experienta in condus aproximativ 50.000km(10.000 dacia, 40.000 solenta) sunt din alba si stau in cluj napoca, va salut pe toti posesorii de skoda
  • bine ai venit, sa fii iubit
  • hellooo octavia 2? te salutam si noi ca ai skoda dar exista o problema ca nu ai tour
  • @Razvan Iasi stai linistit :)) @roberto69 i-a explicat frumos lui @Sebastyen ca locul lui nui aici.
    http://www.fanoctaviatour.ro/forum/comments.php?DiscussionID=510&page=1#Item_14
  • Claudia Octavia/Cluj-Napoca/25 ani/absolventa de medicina (deocamdata pana in 9 noiembrie cand am Rezidentiatul). Desi nu-mi place al doilea nume al meu :p, am luat Skoda Octavia Tour pentru ca mi se pare masina cu raportul pret/calitate cel mai bun...
  • Bine ai venit printre noi @Cog1983, Claudia. Pentru ca esti un membru nou iti recomand urmatorul topic "Esti nou pe site? Primele lucruri pe care trebuie sa le faci", Al doilea topic recomandat este destinat celor din Cluj, te rog fa si acolo o scurta prezentare, iar mie sa-mi trimiti o adresa de mail, eventual id de mess sau numar de telefon sa te pot contacta mai usor cand organizam ceva in Cluj. Dupa ce te pot contacta ai un sticker din partea clubului si niste calendare.
  • Dragan Stefan Vlad stundent anul 5 la Politehnica proaspat posesor de SOT ( din data de 23 august). Tin sa mentionez ca si tata are tot SOT din 2005. O masina extraordinar de buna la pretul la care este oferita.
  • Ovidiu Corfar tg mures casatorit,30ani posesor SOT 1.9TDI 81KW 110CP.permis conducere de 11ani.Salutari tuturor!
  • Sasha, viitor proprietar de skoda ( am depus actele )
  • 22 de ani din Constanta
  • Daca ai putea da mai multe detalii despre viitoare masina ar fi perfect
  • si in topicul adecvat aceste detalii, multumesc
  • M-am gandit la modelul tour berlina de culoare neagra motor 1.6 mpi benzina 102 cp
    De cum mi se aproba creditul si o sa intru in posesea ei o sa postez si niste poze .
  • salutare si suma respectelor mele fericitilor posesori de skode!!!
    1 viitor, dar hotarat :), posesor de OII 1.6 MPI
  • iti respectam decizia dar aici este un forum de octavia tour
  • sal ppl Danut BRAILA VREO 4 ANI PERMIS O SKODA OCTAVIA 1.6 AVU 2001
  • bine a-ti venit toti. incercati sa trimite-ti datele voastre pe office@cassysdesign.ro
  • Salut ! sunt Iulian am 41 ani din Bucuresti si detin o skoda Octavia Tour (argintie ) din 2003 1.9 TDI "clasic"de 118cp.Sunt foarte atasat de aceasta marca ,este o masina rezistenta , cu o linie calda ,eleganta ,care isi pastreaza farmecul.
  • Salut! Sunt Andrei din Suceava, am 20 de ani, sunt student la Iasi, si voi fi posesorul unei Skoda Octavia Tour Sport 1.9 TDI 101Cp la sf lunii viitoare, abia astept.
  • bine ai venit si incearca sa ma contactez cand vii in iasi sa iti dau stikere si calendare !!
  • Andrei, 20 de ani, student la Bucuresti ,arhitectura. Lucrez la un birou de proiectare ,viitor posesor de octavia tour 1.9 tdi 101 cp...Salut
  • Sandu, 35, Bucuresti, administrator agentie turism (in acte, de fapt nevasta se ocupa de ea), tour sport 1.8T neagra de pe 7 august a.c. si foarte incantat de ea (la 2.800 km). Bine am venit!
  • OFF TOPIC
    @andutzu am resoftare dar citeste in topicul chip tuning te rog.
  • cristi, tg.mures, 35ani,permis din 1995,82000 km facuti pe tour,foarte multi pe benzina dar nu mai suport benzina, bugetar,fan skoda, am un tour de 1,9 tdi.2006,ALH fost 90cp acum 116cptin foarte mult la ea, merge brici, ma bucur sa va cunosc.
  • Andrei, Bucuresti, 29 ani, permis din 1997, inca mai astept masina. Am facut comanda si contractul pt Octavia Combi Tour 1.9 TDI pe 18 luna asta. De abia astept sa vina. Am mai condus o fabia vreo 40.000 km si un logan 92.000 si acum astept Tour-ul.
  • Florin S , Santimbru foarte aproape de Alba Iulia permis din 1999 acum ma aflu in Danemarca . Va salut pe toti si sunt bucuros pt ca am gasit acest site ( intamplator prin navigare pe net ) pt ca sunt posesorul unei SOT 1,9 Tdi care in acest moment are 10 luni si 11000 km. In general sunt multumit de masina dar mai am unele nelamuriri sper sa gasesc raspunsuri aici. O sa incerc sa adaug cat mai curand si foto .
  • Liviu, Bucuresti 18 ani :P , posesor SOT 1.9 Tdi 101, 1700 km :D, elev...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!