Sa ne cunoastem ! Noii inscrisi sunt rugati sa posteze in acest topic
  • nu am spus varsta, am 32 de ani, dar nu cred ca asta conta fff mult
    deci datele le trim la office@cassysdesign.ro?
  • toate datele le trimiti la acea adresa de mail(asta numai daca doresti tu).....trebuie facut exact cum scrie in acel topic....sper sa te descurci
  • gata, am reusit, inca odata va multumesc!!
  • TOMMYPLUS2006 PITESTI AM O SKODA TOUR 2001 110 CP=F, MUTUMIT,SI O SKODA II 2007 105 CP = DEZAMAGIT MOMENTAN...........
  • de ce esti dezamagit de SKODA II? :D
  • E FOARTE RIGIDA LA ACELASI STIL DE MERS CONSUMA 500ML ULEI LA 10.000KM ,SKODA TOUR NU CONSUMA 2ML,NU AI SPATIU LA VOLAN (RECUNOSC CA E MAI INTERESANT BORDUL RESTILIZAT) NU STAI PREA BINE DACA ESTI MAI INALT..,SPRINT MULT MAI BINE LA TOUR SI SE PLIAZA MULT MAI BINE LA VITEZA PE SOSEA.
    LA SKODA 2 AM PUS DE CURAND 225/45/17 SA SCHIMBAT MULT STA F.F.F. BINE IN CURBE DAR AM FACUT-O SI MAI RIGIDA (VAD CA SE MAI REPARA STRAZILE DAR CAND MAI IEI CATE O GROPITA PLANGI DE MILA MASINI ,ZICI CA SA RUPT BRATUL.........)
  • **copiat de la: MACRIOGLU

macri radu chiriac galati
  • CUM????????????
  • Iulian, 19 ani, Galati, Skoda Octavia Tour 1.6 mpi-75kw 102cp (august 2005) 60 000km la bord, masina de familie. Masina inca e intreaga, fara accidente. Nu am modificat decat sunetul putin..adica am mai adaugat..am schipmbat radio cd original cu un mp3 ceva mai bun, am mai adaugat o statie, 2 boxe amplificate pe spate si un subwoofer.
  • Florin, Targu Mures, 27 de ani, permis de 9 ani, insa de maine (eu sper totusi de azi) o sa am masinuta mea personala, SOT 1,9 TDI 101CP, negru magic. Astept ca un copil. Tot din 30 in 30 de minute ma uit la telefon sa vad daca nu o sunat dealerul Skoda
  • salut
    Sunt Ionut am 31 ani am sot 1.9 TDI 101cp.va salut pe toti fani acestei minunate masini.
  • Buna ziua,

Va salut cu respect pe toti cei care aveti la fel ca si mine Skoda Octavia Originala. Masinuta aceasta mege nu gluma.
  • Salut,

de ieri seara sunt si eu un mandru posesor de Octavie Tour.

Este un (o) 1.6 benzina de culoare alba. Poze in curand.
  • Salut
    sergiu. inginer constructor, din octombrie om insurat, tour de 1.6 benzina capucino-bej, cumparata in decembrie ,foarte multumit de ea
  • Nelutzu, Student Electronica anul II-Brasov, necasatorit, Masinutza-Skoda Octavia Tour Combi 4x4 1.9 TDI 90Cp-An 2000, cumparata acum un an (mai am inca de rezolvat citeva probleme la ea, dar cu timpul ....), in rest masina e ok.
  • Dorian, 19 ani, Valcea, viitor student la UTCB, posesor Octavia Tour, 2004, 135 HP ( fosta 90 )
  • Salut,

Cristian, 28 ani, Cluj-Napoca, Skoda Octavia Tour Variant, 1.6 mpi, 102cp , iulie 2004, 77 000km, permis de 8 luni, o am de 3 saptamani, multumit.
  • Salut baieti,tot citesc pe forum cu skoda,eu mi-am luat o octavia 2 modelul elegance plus alte dotari optionale si o astept sa vina la sf lunii iulie parca nu mai am rabdare.O intrebare am si eu daca ma poate ajuta cineva,am facut o prostie ca nu mi-am luat senzori de parcare?
  • sry dar nu poti ramane pe forum pentru ca este dedicat octavia Tour. si de senzori nu-ti fa griji ca ii poti pune la fel de bine aftermarket
  • bine v-am gasit!numele meu e virgil.
    am gasit acum cateva zile site-ul asta ,am citit cateva comentarii si am ajuns la concluzia ca merita sa ma inscriu si eu ca membru cu drepturi depline;la inceput am crezut ca am nimerit la gradinita cand am vazut ce varste au membrii care se inscriu{nu va atacati,glumesc,desigur};eu sunt mai purisan,conduc masina de peste 30 de ani,lucrez in africa,m-am inscris la o SOT care va veni peste 3 sapt,nu am informatii prea multe sa va dau despre masina dar stiu ca e diesel,102 caluti.imi place forumul ,mai ales ca felul cum se comenteaza, e ok.voi reveni cu multe intrebari ca vad ca sunt multi care stiu o gramada de chestii despre SOT,in discutie.
  • BT 86 BAN_posesor Skoda Octavia 1-elegance,ASV 110 cai cu tot ce vrei pe ea. SKODA e din familie...tata a avut prima masina o SKODA...120 L. Ink de cind a aparut SLX-u mia placut. Nu mia placut altceva...asta am vrut asta am luat.TOT RESPECTU...cind vad o SOT....mereu cedez trecera: sa vad ce are si eu nu am
  • Salutare. Sunt Sorina, din Craiova, 24 ani, am Octavia de o luna si jumatate. 1.9 TDI, 90 cp, 2004. Sunt super incantata de ea. Si ma bucur ca am intrat si eu in familie. Jujo mi-a spus de acest site.
  • Salut
    Tiberiu din Constanta,25 ani, SOT ,AXR,1.9 TDi,101 cp,7000 km
    Vizitez acest site dinainte sa-mi fi achizitionat "pupaza".Sunt ofticat ca nu exista o filiala si in Constanta
  • p.s. M-am hotarat sa-mi fac cont dupa o mare "deceptie" avuta aseara, adica mi-am furat-o de la un megan sedan 1.5 dci 105 cp si am zis ca nu se mai poate frate tre' sa ma integrez ca numai tine :)) Vreau sa-mi iau revansa si tre sa aflu cum...
  • Bine ati venit oameni buni printre noi!!! :)) :))
  • mircea57,posesor de o saptamana octavia tour 19tdi,101cp,super multumit
  • Bine ai venit printre noi @mircea57! Dar de unde esti, cu ce te ocupi, etc? Sa stim si noi un pic mai mult despre tine :)) Daca vrei poti sa modifici ce ai scris pana acum, completand cu restul :))
    iti recomand urmatoarele topicuri: "Esti nou pe site? Primele lucruri pe care trebuie sa le faci", "Suntem o familie si ne ajutam in orice situatie" si verifica topicurile cu orasele :)) :))
  • sal..ieri am dat comanda de SOT 1,6 mpi ...am pus pe ea pachet drumuri grele+airbag lat+suport lombar+inca 4 boxe+mp3+ESP+telecomanda...sper sa merite 14.500 ...chiar dureaza 2 luni pana vine masina?
  • minim...
  • ADN nu mai scrie offtopic. ai o gramada de topicuri unde poti trata acest subiect. nu fiti lenesi si cititi forumul, nu degeaba am scris pana acum.
  • Ai dreptate ... nu ma uitasem pe tot forumul...Dan constanta 24 ani aproape doctor volvo 240 volvo 440 si peste cateva luni sot 1.6...salut la toata lumea
  • sa fii iubit, si noi te salutam
  • cumnate ,ti-am transmis adresa de email,virgil,inginer,angajat cu contract in africa de vest,posesor de SOT 1,9 TDI,de luni 14 iulie,de la porsche bucuresti.cu stima pt toata lumea.
  • Lucian, 29 de ani, Bucuresti, graphic designer. Fost posesor de Clio (1,5 dci - 80 CP) - viitor posesor de Octavia Tour 1,9 TDI 101 CP. M-am hotarat pentru Octavia Tour fortat de evenimente nefericite: mi-a distrus un imbecil masina, intrand pe contrasesns si accidentandu-mi sotia foarte grav. Dauna totala - la masina, SLAVA DOMNULUI CA NU SI LA SOTIE!
  • Puiu,45 de ani, din Santana Arad,tehnician informatizare,posesor de Octavia Kombi 2,0i 116CP an 2000, 118.500km, cu inca un Nissan Terrano II 2,4i an`94 211.000km, Fiat Seicento 1,1 Sportage, an 2003 111000km si vechiul Renault 11 diesel din `84.Toate imi sunt dragi si le intretin asa cum trebuie, dar Octavia este cea care ma multumeste intrutotul,confort, eleganta,siguranta si bineinteles cea mai frumoasa.Va multumesc ca sunteti !
  • Costel,49 de ani din Bucuresti,casatorit,posesor permis de 15 ani fara probleme,posesor Skoda Octavia Elegance,Ianuarie 2008;1,9 TDI,105 CP.Culoare - Argintiu BriliantAm avut de ales intre Skoda Octavia ,Ford Focus si Toyota Corolla ,desi gandul meu era tot la Skoda deoarece prima masina pe care am avut-o in 1993 a fost tot o Skoda,dar 120 L.Sunt foarte multumit,confort,siguranta,eleganta.SALUTARI TUTUROR SKODISTILOR.
  • ADRIAN C , DIN ILFOV MOGOSOAIA SAPTAMANA ASTA TREBUIE SA IMI VINA MASINA
  • bafta, sa o stapanesti sanatos, bine ai venit
  • Salutare :D...Adi, severin, 17 ani :D , skoda octavia, 2001 TDI, 90 de caluti ( o s-o schimb la anu , dar pastrez sigla , adik SO) , sunt nou pe aici dar am citit cam peste tot pe site, sunt foarte curios , de aia :D
  • octavia , scuze
  • Bine v am gasit ! MATEI, consilier service dealer SKODA ,Baia Mare ! AUTOTREND. Sper sa ma primiti in echipa voastra si sa ne ajutam reciproc cu tot ce inseamna SKODA !
  • AAAAaaaa am uitat sa ma prezint ,scz :)) Matei,28 ani Baia Mare ..cred ca nu sunteti interesat de mine ci de brandul SKODA ! Vorbim&barfim cat vreti :))) Id ul de mess autocargox ! Fetelor sunt single :)) da tre sa aveti skoda neaparat! Ciusz all!
  • Se poate gasi o solutie pentru un chat on-line intre membrii acestei familii?????? Ar fi o idee sa fim ttot timpul conectati,ne puteam ajuta repede si eficient.CUMNATU astept solutii !
  • Sorin 39 ani din Ploiesti posesor SOT 1.9 TDI -90CP -2002 Super masina sunt foarte multumit de ea.Am oscilat intre Passat si Sot dar SOT-ul mi s-a parut mai fiabil si mai ieftin la intretinere.Deci SOT pina la capat kilometriii cat mai multi si aveti grija de voi
  • sal... Dani, 27 ani, Galati... astept de 3 sapt de acum noua mea skoda...1,6 MPI 102CP.....nu mai am rabdare:(
  • cica au gresit niste acte pe la vama.... si sunt vreo 2 trailere blocate acolo
  • Salutare!
    Florin, 27 ani, Galati, Octavia 1.6 MPI, 194k km...super multumit...so far..ne mai "auzim"
  • SALIU!!!
    Intai si intai, eu sunt Bogdan, Bulina dupa porecla si ghici ce? Ieri am adus-o acasa :) SOT 1.9 101CP ROSIE CA FOCU!! :)) Sunt inginer electronist, 28ani, casatorit, locuiesc in Urziceni, conduc SOT de vreo 4 anisori insa nu pe-a mea he he.. dar gata ! de ieri am si io!!!! :PP
  • felicitari pentru alegerea facuta... sa te bucuri de ea fara incidente

bine ai venit printre noi
  • Liviu , posesor Skoda Octavia 1,9 TDI , 105 CP , MY 2008. Locuiesc in Sibiu . Salut toata suflarea pasionata de auto si nu numai .

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!