Sa ne cunoastem ! Noii inscrisi sunt rugati sa posteze in acest topic
  • salut sunt Mihai din Buftea, skoda octavia tour 2008 1.9 tdi 101cp 31000km
  • dumtras
    Sunt din Bucuresti,59 ani,vreo 500000km parcursi,18 masini pana acum,conduc o Oktavia 1-1,9 TDI-130000km-din 2002,multumit-cu probleme la clima!
  • Robert din Tg-Jiu 20 de ani, Skoda Octavia 2,1.9 TDI 105 cp
  • Salut tuturor,ma numesc Ovidiu,am 29 de ani,din Arad(momentan stabilit in italia de 4 ani),casatorit,am un baiat de 4 ani si sunt posesorul unei skoda superb 1,9tdi(130cp) din 2003,195.000km(cumparata acum 3 ani cu 148.000km),i-am adus si ceva mici modificari :D,adica discuri si placute fata racing marca SPARCO,suspensii sport reglabile pe inaltime,jante pe 17" si acum de aprox. 1 luna de zile am pus si un chip la motor care imi mareste puterea la aproximativ 160cp,deocamdata sunt foarte multumit de masina si nu am avut probleme cu ea de nici un fel pana acum.Sper sa ma primiti alaturi de voi, chiar daca am skoda superb?:D
  • Bine ati venit.
  • Salut , ma numesc Mihai ,sunt inginer, am 28 de ani si sunt nascut/crescut pe plaiuri buzoiene , de 9 ani constrans de imprejurari sa locuiesc in Bucuresti.In toamna lui 2009 m-am alaturat si eu fericitilor posesori a unei SOT,achizitia facuta fiind de la singurul dealer din Buzau.O masina pe care mi-o doream de cand eram pustan de liceu,de care sunt foarte multumit.Bun gasit tuturor! Toate bune!
  • salut ma numesc niki si sunt nou pe aici ,mi-am luat o masina si stau mai mult prin servisuri ca nu am avut bani de una noua ceia ce nu doresc nimanui multumesc ptr intelegere
  • Bun venit baieti
  • Salut,Tudor,Timisoara,32 de ani,Skoda Octavia 1,9 TDI initial 110 cai actuali 143 dupa remapare,probelme ca si multi dintre voi cu lipsa de putere pe la 3000 rpm.Nu doresc sa o vind dar ajung sa fiu obligat ca m-am saturat de problema asta.
  • Buna. Sunt Anca, 26 de ani din Sibiu. si am o Skoda Octavia 1,9 TDI, 110 CP.Bine v-am gasit !!
  • bun venit colegi
  • Salut , sunt Mihai am 30 de ani din Oradea si am o Skoda Octavia 1.6 , 102 cai . Bun gasit la toata lumea!
  • Va salutam si noi .
  • Salut Am o Skoda Octovia Tour 1.6 102 cp din 2008 fara probleme
  • Salut,
    sunt Razvan din Suceava am o SOT 1,9 TDI din 2003 110CP(210.000km), am luat carnetul de mai putin de 1 an si pana acum nu am incidente:">. Salutari tutuoror posesorilor de SOT>:D
  • Va salut!
    Sunt Gabriel-71FAG, din Arges, a o Skoda O-Tour din 2008 ( am mai avut una din 2005 ) si sincer in proportie de 95% sunt multumit de acest model, mai ales ca l-am cam muncit ( tractari, plimbari montane si off-road, etc. ). La aceasta din 2008, am avut o singura problema pana acum si anume cateva sute de grame de apa la interior, in partea soferului la pedalier! A "trecut" dupa ce am izolat zdravan cutia de sub stergatorul stang, in rest, totul decurge linistit ( revizii, placute frana, ecuri, etc. )! Ce doresc sa modific la aceasta masina si este o dorinta mai veche ( 2005 ), este sa montez proiectoare in bara fata. Asa ca daca stiti ceva modele frumusele, va rog sa-mi dat si mie adresa / nr. telefon / site! Va multumesc anticipat!!!! Va urez drumuri fara "peripetii"! Bafta!
  • Salutare tuturor ! Sunt Nicusor si am o Octavia Elegance 1,9 TDI 90 cp 2002, 175.000 km care inca ma multumeste cum merge. tinand cont ca nu am schimbat decat consumabile la ea, pana in prezent! Va urez tuturor "drumuri bune" si fara prubleme>.!
  • Bun venit
  • salut sunt cristian 43 ani electrician auto galati posesor de octavia tour 1.9 tdi pd din 2008 /25000 km pana acum e ok...
  • Salutare. Sunt Dinu,din Bucuresti sunt electronist, vreo 100000 km la activ,in 6 ani de permis si am Skoda Octavia Classic din 2004 cu 92000Km motor 1,9 l TDI 90 CP ALH cumparata de o zi. SOT-ul e cu multe clase peste Suzuki-ul Swift 1.3 16V din 2003 pe care l-am condus pana acum,dar are un loc special in inima mea si nu cred ca-l voi vinde. Skoda e cheala,are doar AC si 1 airbag,insa sunt incantat se cum merge. O am de 2 zile si inca o "descopar". Va urez drumuri bune si fara incidente.
  • bine ai venit.sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
  • salut. Sunt Glavan Valentin din Craiova, am permis din 2004, am o skoda 1.9 tdi 90cp cu xenon cu clima cotiere, aproape full. Sunt super incantat de ea.
  • m ar interesa si pe mine un eleron pentru octavia tour din acela micut de sta lipit pe haion si jante mai mari de 16 ,17 de RS. Eu am jante de aliaj pe 15 in 5 spite(normale de skoda)
  • nu aici ,cauta la cumparari vanzari
  • sal sunt claudiu si sunt din suedia,aici locuiesc.am o skoda octavia ll diesel 140 ccp si am probleme cu turbina fapt pt care o am in reprezentanta.oricum ceea ce ma intereseaza e un cd de navigatie pt toata europa,eu am un cd dar e numai pt tarile scandinave.daca stie cineva si un pret informativ.ms si bafta!
  • Salut, Felix,36 ani posesor de octavia 2 model1Z de 1600 MPI 102 CP 2007 fabricatie. Sunt din Baia Mare
  • e site de O1,dar bine ai venit.
  • sunt mario si tocmai am cumparat o octavia 1,6 din 99,ce- mi puteti spune despre ea?>
  • She began her final round with birdies at the first, sixth and eighth holes. An impressive birdie at the tough par-four 10th took her to within a stroke of the lead held by Spain's Tania Elosegui but she bogeyed the next, before a monster eagle putt from the front of the [url=http://www.24globalgolf.com/Callaway-Lady-RAZR-X-Hybrid-golf-on-line-16495.html]Callaway Lady RAZR X Hybrid[/url] green at the par-5 14th.

Another birdie at the 15th and an exquisite chip at 17 put her on eight-under par before Davies bogeyed the last.

But Elosegui, a third year pro yet to win on the Ladies European Tour, thought she needed a birdie to win and rammed her first putt four feet past the [url=http://www.24globalgolf.com/TaylorMade-R9-SuperMax-Rescue-golf-on-line-16502.html]TaylorMade R9 SuperMax Rescue[/url] hole and missed the return to let Davies in for her 72nd career and ?35,000 first prize. .

Davies, who plays Srixon clubs and balls, had been made an honorary member of the Australasian (ALPG) women's Tour at the start of the week [url=http://www.24globalgolf.com/Maruman-Majesty-Prestigio-Gold-Hybrid-golf-on-line-16566.html]Maruman Majesty Prestigio Gold Hybrid[/url] and couldn’t believe her luck.

“This has made the whole trip absolutely fantastic. I’ve enjoyed it but golfwise it was a struggle up until the last putt. At the time I thought I’d blown it and Tania would win [url=http://www.24globalgolf.com/]Discount Golf[/url] but I’m pretty happy now,” she said.
  • ciprian, pitesti, arges, skoda octavia 1, combi 2001, 1.9tdi, 110 cp
  • Salut

Sunt Cristi
    Din Rm Valcea posesor Skoda Octavia Tour 1.9 Tdi 130 Cp din 2008 ,92 000 km B-77-PDY
    Permis 12 ani,profesie Consilier Piese auro
  • Va salut!
    Sunt Silviu si sunt din Craiova, dr.ing. IT, cu permis BCE din 1997. La inceputul lui octombrie 2011 imi va sosi si SOT a mea, alba, benzinara, de 1.6 MPI. Sper sa ne intelegem bine amandoi. Am avut Logan de 1.6 si Corsa D de 1.4 si am considerat SOT ca cea mai buna optiune atunci cand familia a crescut si volumul de bagaje pe masura.
    Pentru toti membrii: drumuri bune si fara evenimente!
  • Salutare Sunt stefan din iasi,fericitul posesor al unei skoda octavia tour 1,9 tdi alh
  • Salut ma numesc Cristi sant din Constanta posesor Skoda Octavia elegance 1,9 Tdi 90cp. 2003,78000Km profesie mecanic auto
  • Salut, Valentin Ivascu este numele meu, am 26 ani, sunt din Constanta, lucrez in IT - Senior Web Developer, sunt posesor a unei Skoda Octavia Tour 1.9 TDI 101 CP, CT 10 PHP. Sunt foarte incantat de aceasta masina.. mai putin insa de claxon :)

Am uitat sa va spun de cand ma joc de-a masinutele adevarate :) Am 4 ani la activ, 48.000 km
  • da e o rusine claxonul.
  • Salutare tuturor.
    Lucian este numele meu , de profesie inginer electromecanic si sunt din Galati. Din mai anul acesta, sunt fericitul posesor al unei Skoda Octavia 2.0 dotare Elegance, cu pachetul de drumuri grele. Este din 2003 si am luat-o cu aproximativ 83,000 km reali.

Sunt incantat si ma bucur de ea in fiecare zi. Si nu este prima mea masina, asta ca sa nu fiu interpretat gresit.
  • Salut,sunt Ionut din Iasi si am o Skoda Octavia Tour 1.9 tdi alh din 2006
  • Bun venit pe forum baieti .
  • Salutare,doar ce am descoperit si eu siteul incercand sa caut cateva accesorii pt skoduta mea :) Radu din Cluj sunt si am o skoda vRS 1.8 180 CP , manca pamantul nu altceva,super multumit de ea.
  • Salut,sunt Marian din Caransebes,posesorul unei Octavia Elegance 1,9TDI 110 CP asv achizitionata din Germania
  • salut,sunt alexandru din bucuresti,posed o solenza 1.4 mpi si vreau sa-mi achizitionez o skoda octavia tour 1.6 mpi si nu stiu consumul real in oras sau afara. dilerul skoda mi-a spus ca m-ai mult de 10% in oras nu consuma ,unii spun ca se duce si al 13%.va rog frumos daca se poate sa ma ajutati cu o parere personala.multumesc frumos.
  • salut.sunt sorin din cluj,am 6 de ani si detin o skoda octavia 2 2.0 tdi motor bkd 140cp.
  • salut sunt ady din harghita am 29 de ani si detin o skoda octavia1 de 1,9TDI de 110cp si astept sa vb despre octavia si problemele ei
  • Cristi....Constanta.....Skoda Octavia 2.....1.9 TDI/105 CP
  • dan din petrosani octavia tour 1.4 16 v
  • Salut! Sunt Claudiu, din Bucuresti, am o Skoda Octavia Elegance 1.9TDI, AGR
  • ovidiu,sant din onesti lucrez ca paznic.sofer din 2009.posesor de cca.3 sapt. al unei Skoda Octavia Elegance 1.6MPI 102cp anul 2003 km.167000
  • salut! sunt gabi din bucuresti , am o skoda octavia elegance combi 1.8t 4x4 , 2001, de vreo 3 ani

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!