zgomot ciudat
  • am un zgomot ciudat in partea stanga fata!vibreaza nu stiu ce dracu si numai la 2000rpm!ma puteti ajuta?v ati m intalnit cu asa ceva?pls help me!!by the way am o octavia 1 an 2002 1.9tdi 110 cp!!!
  • Salut ! Da mai multe detalii despre acest zgomot:vine din bord ,din zona rotii stanga fata ,din stanga de sub capota ....
    Eu de exemplu am sesizat si la skoda mea o trepidatie neobisnuita insotita si de un zgomot asa cand accelerez si cand ajung cu turatia la un punct de rezonanta,cam tot asa pe la 2000 de ture..zgomotul vine din bord de undeva cred ca de pe la vreun plastic ,ca atunci cand face mai dau usor cu palma peste bord si nu mai face pe moment. Nu stiu ,poate s-a slabit vreun plastic prin bord si vibreaza...
  • am incercar akm 1h si cu palma si tot nimic!cred k este undeva la aripa sau nu stiu ce sa zic am fost la un mecanic s a uitat la ea k bouu si nu a gasit ce vibreaza asa!!!
  • si in face numai la 2000rpm!cum am depasit 2000 nu se m aude nimic!
  • aceeasi problema o am si eu de cateva luni, m-am interesat si unii au zis ca e de la vreun plastic, altii de la tubulatura de aer, etc. Cert este ca intre 1800-2400 rot am un zgomot (vibratie de plastic) undeva in partea stanga a bordului.De mentionat ca nu se intampla mereu, se aude zgomotul dimineata mai ales cand este rece si ud afara! 1.9 TDI ALH, 90 cp dec.2003.
  • Verificati carcasa filtrului de aer. Incercati sa infigeti intre filtru si baterie un burete/cauciuc si poate se rezolva.
    De asemena uitati-va si la prinderile radiatorului...se mai slabesc cu timpul. Bafta!
  • azi am sa incerc faza cu filtru de aer si baterie!!sper sa mearga k ma scoate din minti sunetul ala!!!
  • mai poate fi de la scutul de plastic, am observat ca al meu este fisurat!
  • Hristos a Inviat!

Baieti, eu i-am dat de cap la zgomot ! Problema era de la ledul alarmei care la mine este situat in stanga fata intre parbriz si bord. Acel led producea zgomotul deoarece nu era fixat bine acolo. Bafta in continuare !

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!