Zgomot suspect la virarea pe loc????
  • La virajul pe loc se aude un zgomt asa ca si cum ar freca un cauciuc de un fier sau asa ceva.Am fost la mecanic si am scimbat bieleta pe dr.(avea joc ) deh drumurile. Zgomotul a continuat iar nenea de la unghiuri (caci l-am reglat si pe ele) a spus ca e de la flansa de la amortizor si ca nu e ceva grav....Voi ce parere aveti????
  • am inteles ca sus la oale akolo de la curatzenia drumurilor din Romania se strange mizerie ... in capatul amortizorului ... si trebuie curatzat ca sa nu se mai auda sunetul de macinat asa !!!
  • la mine se aude si dupa ce am schimbat flansele si rulmenti, tot nu am scapat de sunetul acela
  • sticla_betiva in capatul amortizorului sant palierii, aia de obicei troncane,
    snakencm nu ai zis ce an e masina, si nu ar fi rau sa mergi sa se uite nenea mecanicul si la pompa de servodirectie
  • Masina e din 2006 si am cu ea 36500 km....?????
  • Verifica si uleiul de la servo,si completeza-l daca e cazul,si in principiu e de la flanse.Si eu am avut acelasi zgomot si am schimbat flansele si a disparut.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!