probleme foarte grave la skoda 1.9tdi 110 cp an 2000
  • sunt disperat...am o skoda octavia 1.9tdi 110cp slx an fabr 2000...am probleme cu acele de la ceas bord,nu merg decat la o anumita perioada daca scot o siguranta din panou isi revin apoi cad dupa 5 min,iar daca bag siguranta inapoi si o las un timp apoi o scot isi revin pt 5 min,dar asta nu e tot..din cauza bordului care trimite erori cand plec de pe loc daca o accelerez mai tare se inneaca si scoate fum si moare motorul plus ca incalzirea in scaune merge cand vrea,lampa pt marsalier merge cand vrea,luminile interioare la fel,merg cand au ele chef si toate astea cica ar fi din cauza bordului care trimite erori cand nu merg acele....plus ca mai nou pe drum denivelat scartaie ceva pe la rotile fata cica ar fi amortizoarele,iar rola intinzatoare de la cureaua de transmisie zdrangane ca dracu parca ar fi aro...va rog ajutati-ma cu sfaturi ca sunt disperat...mentionez ca nu am garantie la ea..id mess este reckynu_21..astept ajutor ...orice sfat este bine primit
  • Si toate problemele au aparut dintr-o data? Sau ai luat-o cu problemele astea? Ca ai doua variante: Ori te duci la un service bun, ori te duci la cel ce ti-a vandut-o...
  • O diagnoza VAG iti va oferi solutia.
  • am luat_o cu problema din bord adik acele nu mergeau acum vreo 9 luni in rest totul era ok
  • presupun k o sa ma rupa de bani la service
  • mai bine scap de ea dar imi place foarte mult culoarea si pozitia ei pe drum
  • pai cum sa scapi acum cind nu merg atitea la ea? oricum trebuie sa o faci! cit ai dat pe ea? am incercat sa intru pe mess. dar nu ai dat accept vad. eu zic sa incerci intai sa o faci altfel pierzi mult la pret..mergi sa o pui pe un tester..si o sa vezi ce are sa nu fie calculatorul dus..
  • va astept cu sfaturi,mersi
  • te astept pe mess sa vb
  • plus ca am schimbat si debitmetrul
  • nu mai are nimeni o idee in plus..mai ales cei care stiu
  • Mai fratioare, ce idee in plus, ca doar nu putem sa-ti reparam masina prin telepatie, du-te cu ea la service, cel putin sa-ti faca o diagnoza, dupa aceea ia o hotarare ce si cand sa schimbi la ea in functie de banii pe care-i ai. Diagnoza nu e asa scumpa...
  • Diagnoza Vagcom e solutia. Cost 50-150Ron.
  • http://www.fanoctaviatour.ro/forum/comments.php?DiscussionID=339&page=1#Item_22
  • normal ca am fost la 10 serviceri pana acum dar nimeni nu stie nimic..se uita ca la lucruri sfinte si ridica din umeri
  • oricum ca masina e foarte slaba...si asta spun ca an condus 4 skoda octavia tour si toate sunt proaste ,taote zdrangane ca dracu fata de alte masini..dak dai muzica tare tremura toata..consumul e bun in rest..plus ca e foarte mare in portbagaj,iar daca eu dau scaunul la sofer sa stau lejer cel din spate nu are loc
  • Pt.reckynu;mergi frate cu ea la service,nu mai astepta sa ti-o repari pe forum;pana nu o pui pe tester sa vezi ce-ti indica calculatorul pierdem timpul;in ceea ce priveste unele dezavantaje ale acestei masini ai dreptate:portbagajul e cam mare puteau si cehii sa-l faca mai mic,e adevarat e cam firava mai ales cand dai muzica tare tresalta toata si consumul putea sa fie 2-3 l/100 km nu ca acum 5-6l;s-au apucat cehii astia sa le si faca in milioane de exemplare si nu inteleg de ce?
  • @reckynu completeaza si tu profilul ca sa vedem daca te poate ajuta careva, daca e cineva aproape de tine, eu unu daca esti din Bucuresti, Slatina sau Craiova te pot ajuta, chiar si din Rm. Valcea sau Dragasani, i-ti pot repara ceasurile si sa facem o diacnoza.
    Adresa mea de mail e la profil, poti sa-mi scrii.
  • pt bogdanlitzoiu snt din calafat,dar acum sunt cu serviciu in giurgiu.intra pe adresa mea de mess sa vb.te astept.mersi reckynu_21@yahoo.com

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!