probleme cu recunoasterea euro!
  • Acum 2 luni am cumparat o skoda din germania 1.6 glx
    din 1999
    are seria de caroserie:TMBCK41
  • am impresia ca ei scriu la rar in functie de noxele avute ce euro ai..de exemplu daca ai o masina euro 3 si e cu probleme la motor gen noxe, catalizator dus sau altele ei trec valoarea ce iese la aparat..deci chiar si euro 1....ei nu pot fi acuzati cei de la rar...din moment ce masina nu iti corespunde..
  • pe brief ( talonul din germania al masinii ) acolo unde e trecuta norma de poluare,la rubrica 2 parca,trebuie sa fie si un numar.
    din cate stiu eu, daca e trecut in talon euro2 d3 si un numar mai mare de 44,atunci e euro3., daca e mai mic de 44,atunci e euro2.
    cel putin asa e la opel,stiu din proprie experienta, de curand am cumparat un opel corsa pentru sotie.
    sper ca te-am lamurit cat de cat.....
    s-o folosesti sanatos si sa te bucuri de ea !
    cat despre rar,parerea mea e ca sunt niste paraziti conceputi sa mai produca niste bani la buget,pentru niste (de)servicii de rahat....
  • pai nu D3 este varianta hibrid intre E2 si E3
  • ba da , tocmai de aia in functie de numarul de langa norma de poluare poate fi euro2 sau euro3
  • D3-ul nemtesc corespunde euro 2, D4 este pentru euro 3 si informatia pe care ti-o ofer e sigura, nu doar o presupunere.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!