Ridicare SOT noua SOS
  • Salutare tuturor. Nou intrat in club, hotarat (multumita voua) 1,6, achitat integral 27.10.2008 livrat masina 03.11.2008. Ce trebuie sa fiu atent la ridicarea masinii?
    - Merg cu lista completa in mana si verific pe rand toate dotarile
    - Verific actele(??? Ce acte mai trebuie sa primesc? )
    - Ce mai trebuie avut in vedere, ce mai trebuie sa stiu!!!
  • de la cine o iei?
  • ProCar timisoara
  • Cineva din zona... sau cine poate sa-ni dea ceva informatii MULTUMESC ANTICIPAT!
  • 1. verifica bine sa nu aiba zgarieturi datorate transportului
    2. la dotari nu cred sa ai probleme
    3.acte: autorizatia de circulatie provizorie, carte service, manual, asigurare, pachet legislativ (trusa , extinctor)
  • Acest pachet legislativ de care vorbesti, e optional si il vei avea doar daca l-ai solicitat si ai platit pentru el !
  • Ok ... memorat
    Numerele rosii le primesc cu TM eu sunt de fapt CS Resita.. dar stiu ce trebuie sa fac pt numere definitive.
    Pot cumpara rovigneta daca nu am talon???
  • pachetul legislativ este inclus la dotari
  • asa o fi acum,insa eu acum doi ani l-am platit :(
  • Asigurarea cum se face... clar o primesc... dar ce nr de masina trece?
  • iti dau un rca valabil o luna, cat sunt valabile si numele rosii.dupa iti faci tu alta asigurare.
  • vezi poate mai ciupesti si tu vreun bonus ceva
    presuri de cauciuc/ alarma /un cd player mai bun
  • la ridicarea masini o sa ti se dea un set de nr provizorii (de tm probabil) iar rca ori o sa-ti faca ei unul, ori vii tu cu ea...rca poti face pe 6 luni sau 1 an, nu e neaparat nevoie sa ai nr definitive...se trece seria de sasiu a masinii...nu trebuie sa platesti rovigneta cat timp ai nr provizorii...bafta
  • Multumesc pt informatii...
    Bonus am mp3 si alarma Viper
    RCA mi-a spus 250 ron pe tot anul, taxa auto 388 euro, Casco 680 euro, Nr rosii 110 ron si 350 ron??? inmatricularea masinii sau talon asta nu stiu exact.
  • Eu am intrebat suma totala la care sa ma astept cu toate actele la zi. Probabil el asa mi-a trecut toate taxele care le am de platit. Nu mi-a spus exact ce trebuie platit la dealer, asta nu stiam eu... ce platesc la ei si ce mai eu restul de plata cand ajung cu masina acasa. Acum m-am cam prins.
    Multumesc inca o data!
    Sa ne vedem sanatosi in trafic!
  • Nu cred ca RCA-ul e 250/an, poate pe semestru, iar asigurarea CASCO mi se pare mica pentru o masina noua, eu platesc mult mai mult ptr o masina de 4 ani, verifica si acest contract sa vezi daca are si furt, avarie, vandalism, francisa cat e de mare etc!
  • masina noua rata mica /mai veche rata mare este deviza casco /sry off
  • Revin cu completari:
    -110 ron numerele rosii
    -252 ron RCA pe un an (EUROINS) facuta la dealer
    -1296 ron taxa de mediu
    -10 ron impozitul pe 2008
    -52 ron taxa inmatriculare
    -30 ron taxa talon
    -85 ron numere preferentiale
    -527 euro casco (urmeaza sa o fac - generalii asigurari)
    Va multumesc tuturor pentru toate informatiile oferite. Inmatricularea a durat 2 zile, am fost cu temele facute, luate toate datele de pe forum.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!