skoda tour VS acceasi clasa
  • strada libera stau cuminte la o trecere de pietoni ( ca doar trecea o tanti bronzata :))apare OOOO4 /2.0 si face semn aprob si plecam cei drept la el au scartiit cauciucurile dar sa incurcat cu treapta 2 sau 3 ca era deja vizibil in laterala am redus lam asteptat dar sa lasat pagubas
  • :))) ce inseamna 00004 ?
  • o fi Audi A4 !
  • mama, ce tare esti! ai facut un oooo4!
    tu chiar crezi asta?
    1."cei drept la el au scartiit cauciucurile" - asta inseamna ca omul chiar stie sa se dea, si a scos ASR/ESP
    2. "dar sa incurcat cu treapta 2 sau 3 ca era deja vizibil in laterala" - daca dorea sa se dea cu tine nu se incurca in trepte.
    3."am redus lam asteptat dar sa lasat pagubas " - sigur, sigur, ca el plecarea o urmarea. nu i-a iesit, s-a lasat. ( e mai corect asa )

deci, nu a vrut sa se dea, crede-ma. si nu ai fi avut sanse in fata unei cutii de A4. Nu ai spus ce motor avea, 2.0 banuiesc ca e motorina! nici tu! din titlu imi dau seama ca ai motorul stock, ne-alterat (fara tuning).

Respectati-va in trafic, nu faceti liniute, nu va hazardati. trec pietoni, cateodata si pe unde nu te astepti. vedeti si voi ce se intampla in tara.....
    G.
  • corect,geolik!apropos de 00004 la trecerea de pietoni...
  • frate ... daca era Audi A4 ... 1,9 tdi ... cel de 116 cp ... am observat ca primele 3 trepte ma tin bine cu el ... chiar imi iau putin avans ... dar cand o arunca pe a IV-a se duce vizibil de mine ... iar de la 180 nu mai ma tin dupa el !!! Am un prieten care are masina asta ... si ma alerg des cu el cand mai mergem prin orash la plimbareala !!!
  • scuze de off-topic: Audi acela de 116cp e PD?
  • ce viteza avea masina cnd a trecut pe langa tine il intreaba cineva pe Garcea :), raspuns: pai ....pai se incadra intre vitezele, mama!!! ce masina, cum fuge si ..da o draq ca nu era avion:)))
  • bine tony.....
    eu nu am inteles nimic....
    poate pentru ca nu ma uit la garcea?
    Poate...
    intr-unul din posturile mele cineva imi atragea atentia ca m-am luat de un coleg si am zis ca "posteaza de dragul de a posta".
    poate citeste si aici.
    nu sunt impotriva glumelor si umorului, dar totusi..."tradare, tradare, dar sa stim si noi" (o scrisoare pierduta, i.l.caragiale)
    G.
  • ca sa zic asha lasamd glumele la o parte singura diferenta in 1,9 care este pe skoda si 2.0 care este pe a4 este doar de 4-9 kw chiar crezi ca daca la are 116 si eu am 127 din resoftare la cei 20k km si o expierenta de 17 ani nu se poate ???? maine ma duc so vand si-mi iau scuterrrrrrrr / grrrrrrrrrrrrr
    va rog cei care au masina in familie lasati mai jos garda pls
  • dupa o cursa de iasi-bucuresti si retur cu skoda binenteles citesc ce posteaza fratele geolik .... mersik frate.......ultima data cand deschid acest site ...ms de suport tehnic
  • pentru shadow o intrebare.. dupa resoftare ce cauciucuri ai lasat pe masina cele de 195? nu se pierde aderenta la demaraj cu astea? si cum se comporta masina la acceleratii in treapta a 4 sa spunem la peste 100 la ora?
  • am cauciucuri 205/55/16 iar masina este un tour combi / am vazut pe un site mai demult un tip din anglia specifica ca la resoftare motorul de 101 cai nu suporta resoftare permisa din calculator decat maxim 115-117 ,iar cea mai buna varianta este si un alternator de 110 kw dar cam mare diferenta de pret de la 74 la 110 ,cand am posibilitatea sa o pun pe un dino test chiar sunt curios catzi caiutzi are pana la urma ......ptr. cei din iasi se poate face test drive cu cea mai mare placere
  • si a mea e combi de 110 cp cica ar merge pina in 147 cp resoftata..insa nu stiu daca e sigura treaba
  • apropo, la discutia de mai sus, cu liniutzele astea printre pietoni... sunt fff periculoase! am un amik care a omorat o femeie pe drum

si cu privire la OOOO A4, sau A4, nu e asa de grozav, am dat-o eu de mai multe ori cu unu` si a fost degeaba el A4, motor 2.0 TDI nush exact cati cai are, pupaza mea 1.8T, 150 HP..., poate k un SOT 1.9 TDI nu il face, sicer conteaza si cum conduci.

am mai auzit pe unu din bucuresti cu un cielo tunnig de 150 HP, k a facut un SOT RS care are mult peste 150 HP si un Audi A4 1.8T... sincer am ras de m-am prapadit

totusi pe mine sincer ma inebuneste designu` interior la audi
  • Topicul acesta e pentru liniute (vs?) sau pentru comparatii tehnice/confort/pret? Poate...cum zicea un coleg acum ceva vreme, sunt eu prea batran si prea fraier...
    Pentru intreceri era unul cu cine se mai intrece cu cine...
  • @Shadow ai deja un topic deschis intrecerilor, nu mai avea rost sa deschiz inca unul. Daca vrei sa mai postezi ceva si topicul tau sa nu fie sters, foloseste optiunea SEARCH!!!! Acest topic in curand va fi sters!!!!

http://www.fanoctaviatour.ro/forum/comments.php?DiscussionID=471&page=1#Item_0
  • merita o resoftare pe motor 1.9tdi 110cp as vrea sa fac dar nu sunt hotarat inca si astept pareri . As vrea sa stiu si cine face in mures?? Multumesc!
  • baiete, cauta la topicul adecvat! aici posteaza o comparatie cu alt model (exclus liniutele, asteptam comparatii destepte)
  • @Harlequin imi pare rau dar acest topic in curand va fi sters!!! Nu mai are rost sa postati aici!!! Ce relevanta are topicul acesta???
  • haideti sa ne vedem lungul nasului. nu avem cum compara cu alte marci de top octavia. chiar daca ne e foarte draga lasati-o sa respire. maine poimaine o comparati si cu un boeing.
  • vorbim de modele comparabile, nu aiureli...
  • ressoftari auto cip tuning 30 cai plus id mess rpcatalin

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!