Cum sta treaba cu cartea verde?
  • Salutare tuturor. A venit vara si din fericire si concediul :P. M-am gandit sa plec in Turcia sa mai schimb putin peisajul. Si cum sa plec fara skodita mea? Problema e ca o am cumparata in leasing si e e prima data cand ies cu ea ea din tara si din cate am inteles trebuie sa iau niste acte de la leasing gen carte verde, etc. Poate sa ma lamureasca cineva ce trebuie sa iau si cum trebuie sa procedez? Multam'
  • tre sa mergi la societatea de leasing si sa ceri o imputernicire pt a iesi cu ea din tara...atentie!! trebuie sa fii cu plata la zi...sa n-ai nicio restanta altfel nu-ti vor da...in maxim 2 zile o ai daca ai indeplinite toate indatoririle ;)

bafta!
  • RCA-ul contine si "cartea verde". Ar fi bine sa ai Casco si asigurare de sanatate.
  • cartea verde pentru turcia 15 zile 60 dolari parca /nu este in UE
  • daca este in leasing trebuie sa ai si extinderea casco pe teritoriul turciei pe care il obtii de la asigurator
  • ms pt raspunsuri....si inca o intrebare...daca leasingul e facut pe numele tatalui meu e vreo problema? mai pot sa obtin imputernicirea?
  • da, tatal tau obtine imputernicirea si iti face tie o procura de folosire a bunului.
  • Iar la urmatoarea masina fa credit de nevoi personale si achit-o integral de la inceput.
    Scapi de muuullllte probleme asa.
    (eu asa am facut, cu un credit pe 4 ani, daca e musai sa vand de exemplu maine masina, pot sa o fac )
  • cel mai rentabil e sa faci credit auto, mai ales ca acum e valabil si pt masini SH
  • multam' tuturor pt. sfaturi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!