one more time
  • salut fratiilor ............
    vreau sa achizitionez un tour sport 1.9 tdi......
    stie cineva cat trebuie sa astept.....pana vine.....
  • ce dotari ar fii necesare ........
    si daca mai pot la comanda piele.......
  • plssssssss.........help.......
  • am 16000........si vreau sa o iau prin rabla.....(dacia 1300 ......"79......::))
  • OFF:vezi ca este si butonul edit...:)
  • 'consulta' topic'uri precum: 'SOT ideala' si altele de acest gen
  • .......................
  • de fapt ma gandesc la 3 variante nush care e cea mai buna.
    sot tour sport noua........passat (2003-2005)....sh.......sau a4 2001-2004...sh..
  • habar nu am ......asa e cnd ai banii te hotarasti greu.....
    sot imi place e mai nice ca o2.......si e si mai "lucrata"..........sincer nu stiu ce sa fac
  • SOT sport zic ca este o alegere buna (daca zici ca o iei noua)

Octavia Tour Sport
    diesel / 1.9 TDI / 101 CP / transmisie manuala - 5 trepte / 5 usi

Pret fara TVA:
    EUR 12.807,-
    Airbaguri laterale EUR 277,-
    Climatronic EUR 290,-
    ESP EUR 387,-
    Faruri ceata EUR 145,-
    Faruri cu descarcare in Xenon EUR 450,-
    Geamuri electrice fata / spate EUR 169,-
    Inchidere centralizata cu telecomanda EUR 105,-
    Instalatie de spalare a farurilor si verificarea nivel lichid de spalare EUR 91,-
    Maxi - DOT EUR 63,-
    Radio-casetofon Symphony EUR 247,-
    Suport lombar si reglaj pe inaltime scaune fata EUR 102,-

Scaun: Stofa
    Culoarea tapiteriei: Negru
    Podea: Negru
    Consola: Gri - perla
    Plansa de bord: Negru - Negru EUR 0,-
    Total:
    EUR 15.133,-

iti mai raman bani sa faci o cinste prietenilor :)
  • la bani astia iti iei jetta pe benzina super echipata .parerea mea!
  • nu cred

...oricum, nu se renteaza pe benzina daca nu e Turbo
  • poate la banii astia sa si ia un 1.6 jetta ca altceva e mult mai scump.in concluzie i ati tour sport si cu ceva dotari,iar ca motorizari 1.8t sau 1.9tdi
  • jetta 1.6 incepe de la 17000.........
  • lasa passat-urile si a4-urile second-hand si ia-ti SOT Sport noua

...nu o sa regreti
  • deci e clar, oricum sa ramanem la dragostea noastra octavia.
  • mersi mult pentru sugestii::)...........are cineva idee cat e reducerea prin rabla ....in afara de aia 3000ron m-am uitat si cica mai e ceva reducere.....,,,,,,ce ma dispera faza ca nu poti sa pui maxi-dot numa cu cassu ala de kks..::(
  • da bn64and.........la ce ai scris tu .......e 15133 fara tva.......
    ba fratiilor chear e greu sa ma hotaraaasc......
    ma termina gandul.....mnerita in romania masina noua pt 30000km pe an?????
  • faza e ca vreau neaparat diesel.........
    tata-miu.........TIR....::))..MOTORINA MOKA::p
  • eu cum am condus dacie...........(toata lumea stie ca din dacie vizualizezi peisaju cel mai bine).
    as vrea o masina care se conduce usor.....sau relativ usor......de ex am fost cu passatu nou.....da fratiilor merge....da vizualizarea e de kkt parerea mea.....
  • octavia tour 1.9TDI 101CP si satisfactia este garantata
  • ......stie cineva .....se poate maxi dot fara simfonia lu peste??
  • in configuratorul skoda se pare ca nu
  • @tzapu: ce motorina foloseste tatal tau?

...cunosc pe cineva care isi face rost de motorina moka de la firma si cand a bagat intr-o zi SprintDiesel de la PetromVa a crezut ca a amestecat cu benzina la cat de repede se tura si ce sprint avea.
  • frate tzapu iati SOT 1.8T, 20Valve, cu 150 cai full... si nici nu se compara cu jetta. mai alea aia de 1.6 care e de kk
    eu am condus jetta si sincer nu as dao pe pupaza mea 1.8T care mananca asfalt. se aseaza super fain pe road. sta ffff bine si in curbe....
    dute si fa un Drive test cu 1.8 T si sa vedem atunci ce spui
    incearca si SOT 1.9 TDI, dak vrei motorina, eu m-am dat cu una e super mijto si aia
  • hmmmmm,,,,da tot la diesel raman oricum.......da am auzit ca rupe 1.8t......puii mei....si mie mi-ar mai conveni un benzinar.....da na ......am combustibil moka ....diesel...::),,,,,oricum viitoarea masina .....va fii un 325i.....ursulet.......mai am un an si termin si eu faculta asta de kkt...care m-o tinut in lok....(poli...sa nu incercati::(...]..mersi mersi..
  • oricum am o parere buna de sot.........da ma dispe faza la unele dotari....(marketing)::)
  • inca o chestie......merge pe octavia tour .....18"...http://www.ejante.ro/?x=arata_produs&id_p=275&id_c=25&rad=25............macar in oras.......ca in deva sunt bune drumuriile........cauciucuri pe 215\35..????????............stiu ca ....+pachet de drumuri grele ...masina e putim mai ridicata si suspensia mai rigida...de aia m-am gandit........stiu ca in talon max...16...da na intreb.....are cineva 18????
  • 1. nu se prea leaga cei de la rutiera de acest lucru numai in cazul unui accident
    2. acele jenti au codul et35 si 45 ... din cate stiu eu acel cod este distanta dintre prezoane si tot din cate stiu SOT-ului ii corespunde et38
  • aha.......dar distanta intre prezoane parka e 5X100 la sot.???eu asa stiu
  • nu stiu intereseaza-te bine plssss......origum jantele is nice....ce parre ai????
    sa mearga jantele alea numai pe superb??????nu ii la fel???
  • eu unu stiu ca merg max de 17" fara a modifica ceva pe acolo...
  • eu stiu ca ce merge pe golf 4 si passatu vechi(2001-2005).....mere si pe tour::)
  • 5X100.......altceva nu stiu
  • nu stiu sigur..intereseaza-te sa nu ai probleme

jentile arata foarte bine. Uite !

http://www.fanoctaviatour.ro/az-uploads/162.jpg
  • da man.......da la ala is bombate aripiile//////////totusi nu cred ca merge mai mult de 17"::(
    arata bestial jantele.........
  • ma scuzati dar nu pot sa nu va atrag atentia ca discutam despre JANTE. se pot pune si pe 18 cu balonul cauciucului mai mic. important este ca dimensiunea rotii cu totul sa nu depaseasca dimensiunea rotilor originale pentru ca apar probleme la modul cum se aseaza cu planetarele si ce mai este pe acolo pentru ca schimbi unghiul bratului masinii. ideea e ca se pot pune cu un cauciuc de 215/35 dar mi se pare deplasat cu drumurile si bordurile din tara noastra draga. mi-a zis cineva care are ca e satul sa le tot vopseaca si ca ar renunta la ele.
  • Sfatul meu, daca vrei un diesel si ai motorina de la TIR sa mergi pe 1.9 TDI non PD, de ex. ALH de 90 cp, e mai putin pretentios la motorina fata de unul cu PD si daca mai pui si un aditiv bun...zburda!
  • .................................................................................................

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!