zgomot ciudat la franare
  • buna, sunt noua pe aici. Am o Octavia classic din 2000, 1,9TDI. Cand franez brusc se aude un zgomot metalic, ca si cum s-ar lovi doua bucati de fier . da fiind faptul ca precum majoritatea femeilor nu am habar de mecanica...va intreb pe voi....care aveti skoda de mai mult timp
  • probabil ca trebuie schimbate placutele de frana...s-a terminat ferodo-ul de pe placute si face contact disc +fierul care a ramas de pe placute
  • roaga pe cineva sa-ti dea rotile jos si sa verifice starea lor
  • e posibil sa ai placutele uzate..alt motiv nu vad..nu ai senzor la ele cel putin pe fata ar trebui sa ai..dar puntea spate e cu disc sau fara? daca ai disc atunci si de acolo poate sa fie zgomotul oricum pe spate placutele nu au senzor...
  • mersi baieti, m-am mai uitat pe forum si sigur e de la frane pt ca de aseara mi se aprinde si ledul la preincalzire
    Totusi stiu ca placutele au fost schimbate recent, cat despre disc pe spate.....habar n-am :(
    ma duc la un nene....sa o vada...Apropo, inafara de cei de la reprezentanta...care ar trebuii cel putin teoretic sa se priceapa da te lasa fara bani, cunosteti un mecanic bun in Iasi?
  • incearca spre aurel vlaicu cum cobori in jos in tatarasi pe unde a fost vechiul traseu al tranvaiului..paralel cu flux.. si dupa ce treci podul imediat pe dreapta e o curte cu un servise..la strada au firma pentru reparatii motociclete insa inauntru au atelier si pentru masini sunt citiva priceputi si nu iau mult..
  • mersi, tocmai mi-a spus cel de la care am luat-o ca placutele au fost schimbate acu o luna....hmmm O duc la doctor ....
  • pai sa te inscri si tu in club ,trimite datele tale si pune poza cu masina la galeria foto..ce spui?
  • pai de ce nu...am sa o duc la doctor si apoi la sedinta foto :)
  • leo contacteaza-ma pentru sticker inainte de sedinta foto.. plus iti pot recomanda un service cu care lucram.
  • Ti-am trimis datele pe mail. Ma bucur ca sunteti asa de saritori si ca m-am otarat sa imi fac un cont

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!