• cei care au motoare 1.9 tdi...de 101 cai ..cand plecati cu scartait ...scartaie si la schimabarea vit a doua/.?
  • Se poate, dar nu vad rostul, a, daca ai bani de ambreiaj, da.
  • astfel de teribilisme sunt ok pentru cei pasionati. in rest nu vad rostul.
  • nu am motorul de 101 dar chiar cu 90 cp mai scartaia oleaca si a doua. intre timp am schimbat cauciucurile si cele noi nu au vazut scartaiala.
  • eu zic ca scartie ca lasati brusc ambreiajul..nu ca ar avea forta motorul sa mai duca roata in gol
  • mie...la 110cai...scartaie considerabil si intr'a 2-a...nu vad de ce nu ar scartai si la 101cai...diferenta este mica...dar depinde si de starea motorului si a transmisiei
  • zik asta pt ca miam pus power box..si acum scartie in in a doua...dar nu stiu daca scartaia si cu 101 cai:))
  • De care power box ?
    Ca asta ?
    http://jack.fotohost.ro/orice/p1010356.jpg
    Sau ca asta ?
    http://jack.fotohost.ro/orice/powerbox.jpg
    Vezi ca al doilea este foarte scump peste 300 euro.
  • Primul este excelent si foarte eficient :))). Bineinteles nu vorbeam serios.
  • Ce face power box asta ? :D
  • Iti pacaleste buzunarul :)))), il mai usureaza putin.
    Ce sa faca, pacaleste ECU, asta face.
    Trimite alte valori si de aici se mareste puterea motorului.
    Este echivalentul unui soft prost, cu timpul distruge cite ceva si scoate fum in draci la acceleratii puternice.
    Cel profesional este calculat, dar scump.
  • Aham, am inteles :D Merci !
  • ca primu de acolo este....deci are ceva efect sau e dea moaca?
  • Ai dat banii pe o sirma ( rezistenta ) care costa in jur de 1-1,5 ron.
    Ce sa faca, pacaleste ECU, asta face si iti mareste puterea cu ceva consecinte in timp.
    Nu face decit sa creada ECU ca este motor rece si injecteaza mai multa motorina.
  • dar macar mareste ceva..sau e abureala si aia
  • frate leahu ai topic pe tema cu boxele, tot ce vrei diametru etc.
  • De marit, mareste, dar cu consecinte negative in timp.
    Si sa dai 130-150 euro pe o sirmulita, zau ca nu as da, mai ales sa am si probleme dupa asta.
  • sti exact cati cai iti da?
  • Nu stiu pt ca asa ceva nu m-a interesat niciodata, eu tin la masina.
  • aia da ....la mine e inca in garantie:D:D:

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!