difera ca marime triplele de la un model la altul?
  • deja am facut o obsesie cu triplele astea...intreb si eu daca stie cineva daca triplele de la o skoda tour pana in 2002 cele cu o singura linie alba sunt mai mici decat cele de la skoda model dupa 2002(e vorba de cele berline)...stiu ca pot verifica asta dar sa nu ma apuc sa desfac.
  • cand afli sa-mi zici si mie
  • Deci stopurile spate pentru Octavia I limo sau sedan au 2 marimi:
    - pentru modelele fabricate intre 1996 - sept 2000 -stopurile sunt mai mici dimensiunea pe verticala ...iar bucata de plastic de dedesubtul lor este mai mare.
    - pentru modelele fabricate intre oct 2000 - prezent -stopurile sunt mai mari dimensiunea pe verticala ...iar bucata de plastic de dedesubtul lor este mai mica.

Pentru a recunoaste mai usor modelul 1996 - sept. 2000 are barile fata spate fabircate din 2 piese:
    - bara propriu zisa care are aceeasi culoare cu caroseria;
    - spoilerele de bara sau partea inferioara detasabila...sunt negre cu tratament antizgariere.

Cu stima

Dan P. - skodatuning

PS: La modelul vechi 1996 - sept 2000 se pot monta stopurile noi...dar plasticele de dedesubt trebuiesc taiate.
    La modelelul facelift sau Tour adica fabricatie > oct 2000 se pot monta stopurile vechi insa va ramane loc gol intre stop si bucata de plastic de sub acesta. Mentionez acest lucru deoarece multi posesori de Skoda Octavia Tour (adica > oct. 2000 au achizitionat stopuri sport fabricate pentru modelul vechi si au ramas cu "gaura" aferenta.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!