Chip Tuning | OBD Tuning | Flash Tuning
  • Pentru NSD.I-TI multumesc pentru oferta si acum poti sa-mi faci un pret corect care se practica pe piata.Speram ca intre noi care suntem pe forum sa ne ajutam si daca nu facem mici favoruri sa fim onesti.Merci
  • PAI tu ce pret ai vrea ben.50 euro? Toti am vrea de pomana dar nu se poate.Frate frate dar branza i pe bani!
  • Faptul ca se garanteaza lucrarea, ca softul este realizat de catre o firma de renume , implica si un pret pe masura. Treuie sa intelegeti ca softul este personalizat in functie de nr. de kilometri parcursi, uzura etc. Asa ca dragul meu ben, daca vrei un pret ''corect" trebuie sa fi constient ca vei primi exact ceea ce platesti. Iar referirea la onestitate poate cel mult sa duca la referire la bun simt, unde se pare ca intr-adevar tu ai nevoie de ceva tuning.
  • Apropo, pentru a inlatura orice dubii privind interventia mea, va informez ca mi-am facut resoftarea la cu totul alta firma decat cea pe care o reprezinta NSD. M-a derajat insa atitudinea de "bazar" a distinsului coleg de forum si mai ales usurinta cu care face referiri la corectitudine si onestitate.
  • Imi pare rau ca s-a creat o usoara polemica, insa reducerile oferite de mine sunt chiar reale. Asa cum si softul este personalizat si nu descarcat de pe E-bay sau facut pe genunchi de cei ce solicita 100 euro pt o operatiune ce va asigur ca pretinde mai multa raspundere din partea celui care ofera asemenea servicii. Fiecare din noi alege si culege. Eu stiu calitatea serviciilor pe care le ofer si le pretuiesc ca atare, fara suparare. Am platit si eu candva pt aceleasi servicii de calitate si nu-mi pare rau nici azi. Multumesc pt intelegere !
  • da ai dreptate ben. de fripturisti suntem satui.. pretul de 300 euro e umflat pina la cer! totul dureaza maxim 30 min si se cupleaza un laptop la mufa masinii. eu nu contest ca nu trebuie stiinta. insa nu uita ca nu se monteaza nici o piesa cinumai se modifica niste parametrii din calculatorul masinii. iar softul e universal nu vine unul pentru fiecere masina ci este cite unul pentru fiecere tip de motor.un pret de 100 euro ar fi onest spun eu. nu uita ca riscurile privind motorul, turbina, ambreiajul sunt ale tale ca propietar.uite sunt de acord dau 300 euro dar primesc factura si garantie ca masina nu va suferi nimic la motor, ambreiaj, turbina etc..asa e normal zic eu!
  • rog un moderator sa stearga erorile care s au abatut asupra topicului:))
  • @NSD....daca ma hotarasc pentru o remapare le tine, unde ar trebui sa vin ,pentru aceasta operatiune...?
  • NSD , softul a fost facut de niste baieti din Brasov, sau a fost facut altundeva si apoi instalat de ei. Tipul Motor este ASZ. Ca si putere, intre mine si un leon top sport de 150 CP tot din 2004 numai dupa 140 reusesc sa ma duc in fata. Asta pana la cipuit la dim sport si teoretic are vreo 180-190 CP si acuma e el in fata , cam cu o masina. Oricum el are si alt intercooler si cred ca si alta turbina.
  • Sa zicem ca pretul este ok.I-mi dai un certificat de calitate scris in care sa ateste operatiunile pe care le faci la masina plus factura si chitanta pe suma exprimata anterior pret cu tva?
  • nu am auzit la nimeni care si a chipuit masina ca i ar fi dat factura sau ce mai vrei tu!
  • La o tranzactie de 300 euro sunt in asentimentul lui ben...ce garantie legala sa iei daca tranzactia e ilegala(nu se emite factura)?
  • @rusma, ne auzim cu o zi inainte la unul din telefoanele trecute de mine anterior si ne vedem in Bucuresti, zona o stabilim impreuna in fct de drumurile mele din acea zi.

@octavia4x4: daca esti multumit de soft, de ce ai mai vrea sa-l schimbi? Sincer, softul difera de la tuner la tuner, eu stiu asta, dar tu daca ai deja remapare...mai vrei sa schimbi fila cu o alta de la alt tuner? Ce te-ar determina sa faci asta...eu de ex am o certitudine legata de felul in care sunt softurile lucrate tehnic, dar tu esti la fel de sigur ca mine ca merita sa schimbi tunerul pt o masina mai nervoasa si mai virila?

@ben, la neincredere nu stiu cum sa raspund. Poate sa-ti spun ca pretul cu factura este 350 euro + TVA !
    Alegerea iti apartine. In acest fel ai plati propria ta neincredere, pt ca eu iti scriu aceeasi fila de ambele preturi !

@corin: garantia este increderea in sau reputatia celui care iti modifica masina. Daca tu crezi ca cineva se poate simti mai in siguranta ca primeste o factura, atunci pretul este altul...desi sincer, platesti ACELASI SOFT la alti bani doar ca sa te simti in siguranta. Cuvantul meu o valorat mai mult pt multi inainte...acum tu stii mai bine ce este bine pt tine.

Respect !
  • in zona iasului e cam 150 euro resoftarea. luati legatura cu cei din zona asta...am impresia ca razvan este pe iasi reprezentant.
  • Eu nu contest valoarea softului tau, ideea era de garantie legala, probabil esti un tip serios, dar stii cum se zice in ziua de azi, piratii nu mai sunt cu un picior de lemn si o cange in loc de brat. Daca imi vorbeste frumos cineva nu inseamna neaparat ca e bine intentionat. Prin cipuire iti asumi automat niste riscuri, daca nu te "tine" n-o faci.
    Sper ca nu te-ai suparat.
    Cele bune!
  • Deloc, cele bune si tie !
  • eu nu as risca nici la supernova mea! ma tot bate gindul sa fac o cipuire!
  • salut, sunt din ploiesti si vreau sa intreb va intreb daca e vreun loc in ploiesti unde pot sa-mi pun un cip pe sot
  • Salut, eu ajung in Ploiesti saptamanal, asa ca daca doresti, te pot ajuta eu cu remaparea.
    Mi-ar fi de folos sa stiu ce motorizare are masina si ce nr km. Toate bune !
  • in vaslui nu ajungi? vreau pe supernova mea sa pun citiva caiuti...
  • Oferta mea pt perioada 30 aprilie - 10 mai la chiptuning si diagnoza: pe langa reducerea de 50 euro fata de pretul de lista, pe langa cei alti 25 euro reducere daca aduci un prieten cu tine la tuning, oricine solicita un tuning mai primeste suplimentar si gratuit si o diagnoza computerizata VAG-Com ! Cele bune !
  • eu zic ca un pret de 150 euro e arhisuficient pentru un ciptuning la motor...dar sa avem rabdare totul e in functie de cerere si oferta! daca fraieri nu sunt atunci si pretul va scadea!
  • sa deschis in petrosani o firma de tunint "vrei mai multi cai?" si cere pe remampare 3.5 mil....e posibil asa ceva?sau umbla ala cu smecherii?
  • sigur la banii astia e panarama de soft sau cine stie iti creste puterea cu vreo 3 4 cp:)).
  • sa fie clar ceva....softul sau programul nu are cum sa fie rau sau mai putin bun nu e aceasi lucru cu a monta o piesa pe masina ce poate sa fie facuta de mai multe firme si de mai multe calitati. iar cu un soft se poate face remapare la oricite masini doresti, bineinteles sa fie cu aceaiasi caracteristici la motor! e cam la fel cum ai merge cu un cd de instalare windous si ai instala pe calculatoare. insa aici dureaza multmai putin. cine vrea sa fie trombonit nu are decit..insa repet e vb. doar de a schimba niste parametrii din calculatorul masinii conectind un laptop la ea! o sa vedeti ca totul e in functie de cerere si oferta, mai incolo vor cobori preturile inevitabil in lipsa clientilor.oricum 200 euro sau peste suma asta e deja enorm tinind cont ca nu se ofera acte de garantie la masina pe urma,, riscul e al tau la final..
  • exista pericolul sa se intampole ceva cu masina?...tin sa precizes ca aceeasi frima...avea pretul de 10 mil in iarna.....si akuma o ineput sa imparta fluturasii prin oras....cu 3.5 mil
  • uita te la oferta lui nsd cam si vei vedea ca e o diferenta cam mare de pret intre ce ai gasit tu si ce ofera el
  • poti sa precizezi firma? Presupun ca oferta lor este cu preturi incepand de la 350 lei..benzine de 1,4 si 1,6..la tdi s-ar putea sa fie alte scoruri..Oferta lui NSD mi se pare cam scumpa...dar e alegerea ta.
  • am sunat...am fost iformat prost......250 de euro...costa defapt
  • Pt Mihaela_34: ceea ce sustii este exact contrar realitatii din lumea tuning-ului...spre deosebire de aprozare, unde toti vand legume luate de la acelasi en-gros, in tuning FIECARE TUNER SERIOS ARE UN SOFT PROPRIU !

Cei care vand mape pt 1-200 euro le-au luat bonus pe un DVD impreuna cu vreun soft de ne net si sincer sa fiu, un soft luat astfel spune multe despre valoarea lui. Acum ce pot spune, ca si Jasson, fiecare alege si culege...
    Daca punem in balanta doar banii in tuning, nu facem alegerea corecta...pt ca din pacate "toti stie" sa faca tuning, "doar ce schimbi ceva cu un laptop si gata". No comment !

Leahu, little byg, jasson: nu va pot convinge eu sau alt tuner, nici macar pretul nostru nu ar trebui sa o faca, trebuie sa va convingeti singuri de seriozitatea noastra - este modul prin care am actionat si eu acum 3 ani. Si nici azi nu regret...alegerea facuta.

Va stau la dispozitie cu detalii, celor interesati, insa nu-mi cereti sa decid pt voi. Probabil ar fi suficient ca doar cativa de aici sa incerce serviciile mele ca mai apoi increderea sa creasca si astfel o parte din indoieli ar disparea...exact ca in viata. Cele bune tuturor !
  • oricum un pret de 5 mil ar fi suficient spun eu..doar nu montezi nimic la masina!
  • pentru nsd: Am o sot 1.9 tdi axr 46mii km. tocmai am iesit din garantia de la skoda dupa 2 ani, si am facut revizia acum 2 sapt. m-ar interesa si pe mine o remapare. intrebarea este se simte chiar atat de tare diferentza? eu sunt multumit si asa da clar nu strica mai mult? a 2-a intrebare, pt bi-xenon cat ma costa si in ce consta instalarea ? imi schimbi si comutatorul din bord sau cum se monteza ca nu ma pricep? :d
  • Te salut, sandreiutz.
    Sa-ti raspund pe rand: resoftarea iti va da raspunsul cu siguranta, eu iti spun numai ca vei avea O ALTA MASINA dupa scrierea noului soft. Personal abia astept sa-ti vad fata dupa ce dai o tura cu ea...si - am sa fac si poza sa vada si ceilalti :))) Ideea unei remapari nu este sa fugaresti masina mai rau, ci sa ai o rezerva in cazul unei depasiri si deci sa inchei mai repede o manevra in trafic...
    Instalarea unui kit bi-xenon prin comutatie (ambele faze cu xenon) inseamna a inlocui becurile originale cu altele si a monta droserele, respectiv firele instalatiei noi, a.i. sa fie bine protejate si fixate. Comutatorul din bord ramane la locul lui. Pretul este de 400 RON, cu garantie 12 luni. Kiturile au certificare TUV, se vand pe piata de Vest, ceea ce le diferentiaza de restul produselor de pe piata din punctul meu de vedere...
    Daca mai ai si alte intrebari, iti stau cu placere la dispozitie.
  • da, am inteles... dif e, ca am condus un golf 4 131 cp, da era cu 6 viteze. mi-a placut f mult. dar a fost acum 3-4 ani. au am sot de 2 ani si nu mai imi dau seama ca sa zic asa... la ce firma esti tu pt resoftare? si nu mi-ai zis pretz la remapare... ms de raspunsuri.
  • Cu placere. Eu sunt colaborator al firmei DIMSPORT, cu ale carei file si lucrez... Pt membri acestui forum am o oferta mai buna decat cea de pe site-ul oficial... Pt motorul AXR pretul este 300 euro (fata de 350 euro pe site), garantie pe viata la soft si manopera, orice revenire este gratuita, in acest pret intra gratuit din partea mea si o diagnoza computerizata VAG-Com, posed interfata si soft originale.
  • multumesc de informatii. ma mai gandesc intre voi si cei de la tcm, daca e sa aleg dim te contactez. macar xenon sa pun de la tine :)
  • Pt sandreiutz ; Bixenon am cumparat si eu de la NSD. Foarte prompt . Abia astept sa le montez. Resoftarea sper ca tot la el o sa o fac insa am doua mari probleme : prima distanta si a doua masina mai are 5 luni pana ce iese din garantie . Si mai e si a treia care este teama de a nu se strica ceva la ea dupa operatia de resoftare .
  • Multumesc, gbrl.
    Cu distanta se mai poate rezolva, in 5 luni gasim o cale de mijloc :))
    Un soft SAFE nu va aduce nici un prejudiciu motorului sau masinii, vezi la aby...
    Cele bune !
  • de stricat nush daca se va strica ceva dupa resoftare. ca nu e prima daca cand fac ei asta.
    si cu garantia, nici acolo nu e pb. daca nu ai rabdare poti sa o faci... si daca e sa ai pb a si spus nsd ca face restore gratis la soft. deci ramane doar distantza, dar daca iti doresti asa de mult nu mai e nici distantza o pb ;)
  • uita te la oferta lui nsd cam si vei vedea ca e o diferenta cam mare de pret intre ce ai gasit tu si ce ofera el

pt nsd:cand facut aceasta afirmatie nu am vrut sa spun ca la tine este f scump si la restul pretul e bun doar sa scot in evidenta ca la un pret mult inferior nu are cum sa fie ceva de calitate.
  • eu am masina in garantie si e resoftata de un an.. am fost cu ea la service de 10 ori pana acum.. nu mi-au zis baietii nimic.. ca ar fi resoftata.. deci eu zic ca pot sa o remapezi linistit.. @gbrl
  • La Octavia 1, Fabia 1 sau Superb 1 NICI UN SERVICE nu poate sa "vada" vreo modificare...doar scoasa in proba pe drum pot sa realizeze o diferenta, dar in service pe loc ABSOLUT nimic. Treaba se schimba la Octavia 2 sau Superb 2, dar exista si pt ele rezolvare... ;)
  • am vb deja cu nsd si azi imi fac resoftare. abia ast :d
  • asteptam impresii !
  • Hai cat mai repede cu detalii. Asteptam si poza pe care a promis-o NSD cu fata ta ........ dupa resoftare .
  • vreau si eu o rezoftare la masina mea! supernova 1, 6 mpi model 2002!
  • Invata sa scrii RESOFTARE, prima data !!!
  • care nesimporc iarasi mi-a sters comentariile?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!