un sfat bun e oricand bine venit
  • In 5-6 zile ajunge noua mea Skoda Octavia Tour 1.8 T Sport. Ca si dotari am pus: 4 difuzoare suplimentare, Airbaguri laterale, Alarma auto, Climatronic, Cotiera fata, ESP, Faruri ceata, Geamuri electrice fata / spate,
    Inchidere centralizata cu telecomanda, Pachet drumuri grele, Suport lombar si reglaj pe inaltime
    scaune fata, Trapa electrica glisanta.

Astept parerile si recomandarile voastre.
  • observ ca esti nou! bine ai venit! sa completezi la sa ne cunoastem si aceste date trebuia sa le pui la sectiunea my octavia!
    sa dai datele tale pe mailul afisat de cumnatu pentru a primi sticker de membru!
  • Super faina configuratia, cele 4 difuzoare suplimentare sunt oarecum inutile :D. Cel mai mult imi place trapa glisanta eletrica.

Bafta cu noua masina.
  • Daaa, inspirate dotari. Ma roade invidia (admirativ vorbind).Bine ai venit printre noi.Vezi rubrica "sa ne cunoastem" si lasa-ti datele la Cumnatu.Desi, nu stiu de ce am senzatia ca am mai vazut user name-ul asta. Daca-i asa, te rog sa ma ierti.Asta inseamna ca ne-am inmultit.
  • mercy. configuratia a fost gandita pt confort la deplasari lungi prin Europa dar si la circa 80-100 km/zi in oras
  • nu l-ai mai vazut ca am venit doar azi
  • cum adica doar azi? sper ca ai de gand sa fii membru nu musafir! completeaza te rog topicul sa ne cunoastem sa stim si noi cine esti si de unde!
  • ok! ok!
  • Ei, bine ai venit! Fa-te comod, si serveste o cafea (alcool nu, cat suntem la timona pupezei).
  • unde gasesc sectiunea my octavia si cum dau de mailu lui Cumnatu?
  • in "galeria foto", iar de cumatu la contact sau cassys design
  • iarta-ma, ti-a dat Razvan adresa exacta
  • mailul pe care puteti trimite datele e office@cassysdesign.ro, iar in sectiunea my octavia din galeria foto poti posta poze cu masina ta. daca nu te descurci pune pe mail si le postez eu, bine ai venit printre noi!
  • am luat de 3 zile masina de la compexit Cluj. prima impresie e una pozitiva dar e mult loc de mai bine. e destul de mic interiorul, mai ales in partea din spate unde nu mi-as dori un drum de 1000 km. la partea de putere cei 150 cp speram sa fie putin mai mancati la deal. pe drum drept e ok ca incisivitate. si de la stabilitate in curbe si exactitate a directiei ma asteptam la mai mult. ca si consum e undeva intre 13,5 - 14 l/100 in oras dar ma astept sa scada dupa 5000-7000. per ansamblu pot sa zic totusi ca e ok ca masina la pretul asta. poze in 2 - 3 zile.
  • sa o stapanesti sanatos, o prima impresie e oricand bine venita fie ea pozitiva sau mai putin. la consum cred ca exagerezi putin, nu am mai auzit de asemenea consum .oricum bafta multa si multi km sa faci cu ea, iti vei schimba parerea radical, si sa nu uitam e o berlina nu o limuzina.
  • da, de acord dar consumul e cel real si cu benzina de 98. e adevarat ca nu e o limuzina dar era cu mult mai ok la suspensie si directie ultima masina care era din cu totul alta clasa. e vorba despre mercedes vito 8+1 locuri, din 2006, 2,2 cdi,150 cp. am facut cu el Eindhoven - Cluj, 1700 km aproximativ in 14 ore si cu un consum de 9,5 l/100, iar la 160 km/h faceam slalom pe autostrada fara emoti.
  • hai sa fim realishti, skoda octavia este o masina foarte draga noua dar nu are rost sa intram in comparatie si polemici cu marci ca mercedes. nu avem cum sa comparat, ne vedem lungul nasului. vorbim de octavia care ofera foarte mult la pretul pe care il are, iar pe design este o clasica cu linii ce te cuceresc. intr-adevar se inclina un pic mai mult in curbe. au rezolvat aceasta problema prin modelul nou. punte independenta, dar sa nu uitam ca traim in romania iar strazile sunt ca dupa un razboi. acum depinde si de suspensii, eu am de exemplu pachet de drumuri grele, si e mai rigida, dar imi place asa cum e. si octavia se comporta bine la autostrada sa stii.
  • din pacate in romania nu poti face decat eventual slalom printre cretini, asteptam si alte impresii , spor la condus, sa fii iubit
  • si eu de vreo 4 zile am masina si sunt super incantat. nu am ce sa reprosez masinii.SOT este o masina mai mult de familie si nu o masina sport( exista si octavia RS), eu am un consum de vreo 5-6 litri/100km. eu sunt multumit si cu directia si cu suspensiile mai ales ca am pachet drumuri grele si masina este putin mai inalta.
    dc sa te bucuri cat mai mult de masina si sa conduci fara evenimente!!!!!!!!!!!1

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!