Geamuri colorate prin ionizare
  • intamplator am gasit ceva interesant. o firma care face cam tot ce se cheama parbrize auto. Colorare prin ionizare mi sa parut extraordinar de interesant. Stie cineva ceva despre metoda asta?
    aruncati un ochi pe site www.dr-parbriz.ro
  • mi-ar place sa-mi fac lateralele! am inteles ca e mai durabil decat folia dar nu stiu cat e de legal si cat stiu polististii ca e de legal
  • Este o metoda mai ieftina decat folia si se omologheaza usor daca sunt autorizati ptr asa ceva cei din service.
    Dar dupa cate stiu se plang multi deoarece se zgaraie mai usor decat folia, chiar si la spalatotie daca se insista pe zona rerpectiva, in rest, vizual este excelent, depinde de nuanta!
  • si daca se zgaraie nu exista solutii care sa cosmetizeze cumva , sau o noua ionizare care sa acopere?
  • exista solutii de sters...
    se poate ioniza iarasi!
  • Iese cam scump la ce pret zic ei. Un prieten a pus folie Lumix pe laterale fata spate si luneta, 30% transp fata, si 5% spate si luneta si l`a costat 7 mil+ un parasolar. Are si omologare la ele.
  • scump scump..... in iasi sunt vreo 2-3 firme unde cu 4,5 mil iti pui folie cu 5% transparentza pe toate geamurile ;) aaaa nu iti dau in skimb acel parasolar ;))
  • ..... si omologata RAR,am uitat sa zic :)
  • eu pun cu 2,5 milioane si omologata rar.
  • unde pui cu asa un pret? eu vreau sa-mi pun si m-am interesat la mai multe magazine si costa in jur de 700 ron!
  • dragasani/valcea/un preten dar folia nu e lumar sau 3m, e drk
  • e exagerat 700 ron. cine practica asa preturi fratilor?
  • e cumnate parca nu stii! jmecherii! (ce inseamna jmecher pot sa va spun in particular)
  • si la geamurile din fata? la toate si te costa 2,5 mil? mi se pare super bine!
  • Geamurile ionizate (colate/folie) trebuie sa fie, legal, maximum 30% fata, 70% spate. Trebuie omologate RAR si mentionat in talon.
  • eh asta chiar este o problema /geamul trebuie pregatit de ionizare adica demontat /alea laterale merg de scos dar luneta? iar cei care fac ionizarea au deja accept de rar in fct.de transparentza si dau certificate de montare agreat rar
  • certificatul te ajuta sa demonstrezi la rar ca montarea a fost facuta de cineva agreat de ei si respecta normele rar dar nu te scuteste de un drum la rar pentru a ti se face mentiunea in carte si dupa la politie sa se treaca in talon.
  • eu am gasit o firma specializata omologare rar cu toate hartiile 350 si pe fata asta este cel mai ieftin dar peste tot este 6, 7 milioane
  • Atat este si in Piatra Neamt. Cred ca e cel mai bun pret. Nu aruncati banii pe fereastra. O buna documentare duce la alegerea perfecta. Deja in acest topic aveti foarte multe discutii utile care sa va ajute sa trageti o concluzie.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!