Insonorizare motor Octavia TOur
  • Salutare,

Am si eu o Octavia Tour 1.9 tdi si este cam zgomotoasa. A insonorizat cineva pana acum motorul ca sa nu se mai auda asa tare in interior/afara? Sau aveti vreo idee/solutie pentru rezolvarea acestei probleme?
  • bine ai venit la noi! si eu am observat ca e oleaca cam galagios fata de altele dar asta cand stai pe loc! la drum nu se mai aude asa de tare!
    cred ca sunt oleaca oftopic dar a avut cineva curiozitate sa deschida geamul la viteze mai mari sa auda turbina ce frumos toarce?
  • Asa este si a mea este zgomotoasa si parca nu este chiar 100% insonorizata ok
  • pe mine unul nu ma deranjeaza cu nimic...ador diesel-ul :D
  • dap Remus,e ok si din puctul meu de vedere motorul diesel de pe Skoda,dar acel sunet provenit de la BLOW-OFF asi vrea sa il aud si la mine,dar din cate stiu eu,numai la motoarele pe benzina se poate monta :(
  • OK, sa inteleg ca nu aveti nici o solutie pentru mine? :-)
  • cred ca ramane doar varianta sa dai muzica mai tare si sa nu mai auzi motorul sau sa fii tu primul care face insonorizarea!
  • Daca te supara f.tare zgomotul motorului diesel, incearca ceva pe benzina. De curiozitate!!
  • jupanu te asteptam si la alte discutii si sa ne vizitezi mai des!
  • care stie cat m'ar duce sa schimb la SOT 1.9 TDI ALH 66kw/90cp 180.000km sa schimb 1 piston (primu piston) 2 bujii (a 2-a si a 3-a bujie) si tubina ???
    plz
  • Ai mai intrebat intr-un loc...
  • sal. eu i-am pus suplimentar sub capacul negru de deasupra motorului sau cum s o numi el suplimentar un burete decupat frumos si sa zic eu k s-a mai diminuat un pic zgomotu in stationare
  • Sa stiti ca faza cu turbina e tare. Toarce perfect.In cazul SOT-ului meu in a 3 a de la 50 km/h pana pe la 70 ca dupa aia se cam chinuie(e ALH...)
  • Chiar nu se chinuie la Alh .

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!