Skoda Octavia Tour 1.8 turbo...
  • De curand mi-am achizitionat o Skoda Octavi tour motoru 1.8 turbo...si vroiam sa stiu ce parere aveti am facut o alegere buna cum este motorul?..din cate am mai vazut eu pe topic-uri lumea zice ca e bun...dar banuiesc ca aici unde este vb doar de octavia...voi stiti cel mai bine...Multumesc anticipat.
  • Bai, am un prieten care are asa ceva, (banuiesc ca de 20v turbo vorbim). Tipul e incantat, mi-a spus ca la un drum Braila-Constanta (aprox 220 km), a scos 5.2 l/100 consum nedepasind 130 km/h. in rest nu s-a plans de nimic!
  • Dap 1.8 turbo 150 cp...mersi frumos..si eu abia astept..sa ajunga masina..sa vad ce poate..
  • Masina e adusa de afara? Motorizarea e super. Ce te sfatuiesc e sa rezisti tentatiei de a schimba jentile cu unele mai mari (17 inch) cu balonul de aer mai mic. Asta te avantajeaza la consum , la aspectul masinii dar iti da bataie de cap la bieleta de transmisie a rotii. Lasa pe 15 sau pe 16 . In rest numai de bine, da-i pedala!
  • Masina e nou nouta:D...si mai e putin pana vine....ms frumos..pt sfat...orice e bine venit.
  • Mihai asteptam poze cu masina ta. Numai de bine.
  • Si eu abia astept sa ajunga...dar mai e putin foarte putin...si cand vine o sa trimit..:DD
  • eu am LK 1.8turbo20v, rulez big time, un rulment in 6 ani de zile.
  • am si eu o octavia 1.9TDI, 90CP...e buna de ceva?:|
  • de ce pui astfel de intrebari lazloo? inca nu ai cunoscut masina pe care o conduci?
  • pai, da, dar ma gandeam la o resoftare, si o duc pe la 118CP, si mam gandit sa va intreb daca merita ?
  • daca vrei sa o duci la 118 CP merita in cazul in care u iti afecteaza garantia la motor. Daca masina ta este inca in garantie nu e bine sa umbli la cip ca se pierde garantia la motor daca faci tu asta, la service e k insa chiar nu stiu cat costa o astfel de interventie. Caine stie sa spuna!
  • costa 300$ la porsche, masina nu mai este in garantie...
  • lazloo ai facut chip? este cineva care face cu 200 de euro in Bucuresti Bacau si Iasi! Eu mi-am facut dar nu stiu exact cati cai am!
  • inca nu, ca..de.... no $$ inca
  • @Razvan Iasi: Daca ai cont pe 4tuning cauta-l pe SwatCat, te ajuta el, la 500 ron.
  • eu am facut deja:D
    200 de euro si a venit tipul in Iasi
  • La cine ai facut?
  • la un tip Dragos! mi l-a recomandat cineva! are un bmw albastru cu numerede Bucuresti!
  • Si cum iti merge masina? Cand ai facut chiptuning-ul?
  • am facut akum 2 saptamani chipu si se cunoaste diferentza la modul cum trage motorul dar acum ma tenteaza sa o turez mai tare si sa o fortez deci am crescut consumul! la mers normal e acelasi consum!
  • lume nu credetzi ca e cam aiurea pt masina sa-i pui chip ?? cred ca ce e standard e binevenit,iar daca ti se pare ca te saturi de ce poate masina,mai bine vinzi masina si iti iei ceva mai STRONG ??? :D una e sa skimbi filtre,turbine si alte kestii pe la motor si parca altceva e cand umbli in softul masinii (motorului),chip-ul ala practic pacaleste motorul sa scoata putin mai mult cai decat trebuie,parerea mea ca nu se merita modificarea asta,repet parerea mea.... bafta
  • nu imi pare rau pentru cei 200 de euro pe care i-am dat poe un chip si as da banii sa o duc chiar la 150 CP chiar daca asta inseamna 1600 de dolari pe 4 injectoare si 200 de euro pe chip dar nu am banii inca! pentr mine de exemplu nu e asa comod sa-mi iau alta masina plus k asta are f putini km e frumoasa si ma inteleg f bine cu ea!
  • pai... eu unul nu m-am plictisit de masina,dar in curand am sa o skimb pt ca m-am cam saturat de intretinerea motorului care e diesel :| pe cand o benzinara,mai alesul rs-ul ala....e deja alta poveste :)
  • tocmai am vb cu un dealer din sv si mi a spus ca are o skoda octavia sport in stoc cu toate dotariile,masina are pretul de 16200euro,dar eu vreau sa o ia u in leasing pe 4 ani si cu un avans de 8 000de euro .a zis ca ma ajunge pe luna l a 252 de euro .eu sunt din bucuresti si el mi m zis ca pot sa platesc avansul in bucuresti ,dar daca ma duc acum in sv sa fac actele pot sa plec cu masina fara sa platesc avansul si cand ajung in bucuresti sa l platesc ?
    si sa mi spune ti daca merita ?:Dms mult
  • pentru grasu mihai. ce model de octavia iti iei ,tour normala sau sport?eu zic ca la motorizarea de 1.8 cea mai buna alegere ar fii sport,arata super ,eu am tour sport de 1.9 tdi si sunt f multumit. your choice
  • dasky nu iti da nici o firma masina pana nu faci toate actele si pana nu dai avansul si la capitolul asta cred ca ar trebui sa ti-o aduca ei in bucuresti daca faci contract cu dealer la bucuresti
  • dar contractul il fac cu un dealer de la sv
    si ma duc eu s a o ia u .nu trebuie sa mi o aduca ei ca dureaza prea mult :D
    dar crezi ca pretul e bun?
  • si ma duc eu s a o ia u .nu trebuie sa mi o aduca ei ca dureaza prea mult :D
  • dar crezi ca pretul e bun?
  • nu stiu ce sa zic de pret pentru ca depinde de dotari si motor. asta iti pot spune cei care au luat masina de curand. incearca aceeasi configurare la mai multi dealeri si vezi pretul.
  • k mesi mult

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!